Zestaw uszatych desek z orzecha

Zestaw uszatych desek z orzecha

289,00 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Seria uszatych desek, tym razem w odsłonie zestawu trzech okrągłych.
Wykonane ręcznie z jednego kawałka drewna orzecha włoskiego.
Każda z desek jest w innym rozmiarze.
Tradycyjnie, możemy wykorzystywać je do serwowania lub do krojenia, lub jako element dekoracyjny 😉
Wymiary:
Długość całkowita x Średnica x Grubość:
Duża: 28,5 cm x 21 cm x 3 cm
Średnia: 25 cm x 18 cm x 3 cm
Najmniejsza: 20 cm x 15 cm x 3 cm

Sprawy techniczne:

Deski zostały zaimpregnowane olejem naturalnym marki Filip’s Oils – bezpiecznym w kontakcie z żywnością i spełniającym normy PN-EN-71-3.
Dodatkowo powierzchnie zostały zabezpieczone warstwami naturalnego i oczyszczonego wosku pszczelego.

1 w magazynie

Realizacja zamówienia: 2 dni robocze
SKU: 0173 Kategoria: Tagi: ,

Orzech włoski to jeden z dwóch głównych gatunków drewna, które możesz najczęściej spotkać w naszych pracach. Drugim z nich jest oczywiście nasz rodzimy dąb, ale nie o nim teraz mowa 😉

 

Dlaczego wybrać deskę z litego drewna?

Z praktycznego punktu widzenia, drewniana deska jest najbardziej naturalnym, tradycyjnym i przyjaznym produktem dla twojej kuchni. Nie tylko nie przyczynia się to nadmiernego tępienia noży, ale i przy minimalnych wymaganiach może być produktem długowiecznym. Drewno z samo w sobie jest materiałem bakteriobójczym, jednak by tak było, należy zapewniać desce odpowiednie warunki i pielęgnację.

Nasze deski są gotowe użytkowania, czyli powierzchnia drewna jest zaimpregnowana odpowiednim olejem do kontaktu z żywnością oraz pokryta warstwą olejowosku, który ma na celu dodatkowej ochronny przed wilgocią. Jednak należy pamiętać, że jest to ochrona okresowa i w zależności od intensywności użytkowania, należy powtarzać proces impregnacji – czyli tzw. domowe SPA dla deski 😊

 

Klika słów o drewnie:

Drewno orzecha jest gatunkiem twardym o bardzo charakterystycznym usłojeniu. To co zawsze przykuwa wzrok to jego wyraźna barwa. Biel o jasnokremowym odcieniu wyraźnie kontrastuje z twardzielą o ciemniejszej barwie – czasami wręcz w odcieniu brązu lub gorzkiej czekolady. Podobnie jak w innych gatunkach drzew liściastych, zabarwienie drewna zależy od wieku drzewa oraz siedliska. Ciekawostką jest to, ze osoby pracujące z tymże drewnem znają go również od strony… charakterystycznego pieprznego zapachu.

 

Zalety orzechowej deski:

Po pierwsze – trwałość.
Pomimo, ze orzech nie jest tak twardym drewnem jak np. dąb, to nadal jest to drewno twarde i bardzo odporne na urazy mechaniczne (np. cięcia nożem).

Po drugie – estetyka.
Orzechową deskę zawsze rozpoznasz 😊 Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, kontrast kolorów biel vs twardziel wraz z barwą pastelową, powoduje, że projekty z orzecha są wyraziste, rysunek słojów drewna przykuwa uwagę – w szczególności w kontrze do jasnego otoczenia kuchni bądź salonu.

Rodzaj drewna

Impregnacja

Olej naturalny marki Filip's Oils (normy: PN-EN-71-3)

pl_PLPolish